czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2006
  • wyświetleń: 2309

Adecco w Czechowicach

Reklama

Bezrobotni z okolic Czechowic – Dziedzic mają od niedawna nową możliwość znalezienia pracy. Do tej pory szukający zatrudnienia zdani byli przede wszystkim na miejscowy Urząd Pracy, ogłoszenia w lokalnych gazetach i Internecie oraz własną inwencję. Obecnie doszła kolejna możliwość aktywnego poszukiwania pracy. Jest nią praca czasowa. Można z niej skorzystać za pośrednictwem niedawno uruchomionego oddziału Agencji Pracy Czasowej Adecco.

Siedziba firmy mieści się w Czechowicach – Dziedzicach przy ul. Bestwińskiej 21. Jak na razie w jej ofercie znajdują się przede wszystkim ogłoszenia dla absolwentów szkół zawodowych, jednak już wkrótce oferta ma się rozszerzyć.

Czym właściwie jest praca czasowa i na czym polega różnica pomiędzy nią, a tradycyjnym zatrudnieniem? Najogólniej rzecz ujmując polega na rekrutowaniu pracowników przez specjalne agencje, a następnie zatrudnianiu ich i wynajmem do pracy swoim klientom.

W praktyce wygląda to następująco. Bezrobotny zostaje zatrudniony na umowę przez agencję, a następnie oddelegowany do pracy w zakładzie pracy, z którym agencja współpracuje. Agencja odpowiedzialna jest za wypłacanie pracownikowi wynagrodzenia, opłacanie składek ZUS i pozostałe świadczenia socjalne.

Dzięki temu zakłady pracy bez wyszukiwania i zamieszczania ogłoszeń mogą zdobyć wykwalifikowaną kadrę, a bezrobotni łatwo mogą znaleźć pracę. Najprawdopodobniej lokalny oddział Adecco nie wyprze miejscowego Urzędu Pracy, jednak może być dla poszukujących pracy czechowiczan ciekawą alternatywą. Więcej informacji można uzyskać pod tel. (0-32) 737-99-40.

Piękny Maniek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.