Wiadomości

  • 12 marca 2018
  • 13 marca 2018
  • wyświetleń: 48416

[WIDEO i ZDJĘCIA] Groźny pożar w Czechowicach. Ranny strażak!

Ogień przy ul. Wyspiańskiego w Czechowicach-Dziedzicach wybuchł w poniedziałek kilka minut przed godziną 20.00. Na miejscu zdarzenia pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. W akcji gaśniczej ranny został jeden ze strażaków.W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej nad dachem budynku unosił się ogień. Paliły się rzeczy składowane przy zewnętrznej ścianie dwukondygnacyjnego budynku handlowo-usługowego. Pożar rozprzestrzenił się po zewnętrznej elewacji wykonanej z otynkowanego styropianu i przedostał się na poddasze i dach obiektu. Strażacy podali dwa prądy wody na palącą się elewację i konstrukcję dachu. Po 30 minutach prowadzonej akcji gaśniczej pożar udało się opanować.

Pożar budynku przy ul. Wyspiańskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 12.03.2018 · fot. czecho.pl


W trakcie prowadzonych działań, strażacy przeszukali pomieszczenia obiektu pod kątem obecności osób poszkodowanych - nikogo nie odnaleziono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych i oddymienia pomieszczeń.

Pożar budynku przy ul. Wyspiańskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 12.03.2018 · fot. OSP "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach


Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zbadał przebywającą w chwili powstania pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym poddasza 27-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży ratownicy nie stwierdzili konieczności zabrania kobiety do szpitala. W trakcie akcji gaśniczej niegroźnie ranny został jeden ze strażaków. Interweniował zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mu niezbędnej pomocy.

Kask strażaka biorącego udział w akcji
Uszkodzony hełm strażaka biorącego udział w akcji gaśniczej


Przyczynę pożaru ustalają policjanci. Według relacji lokatorów mogło być to podpalenie. Jak informuje policja, nad ranem rozpoczęła się oględziny miejsca pożaru z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na wstępnym etapie śledztwa brane są pod uwagę wszystkie okoliczności w tym m.in. podpalenie i nieostrożne obchodzenie się ogniem.

Dokładną przyczynę pożaru poznamy po wykonaniu opinii biegłego. Za naszym pośrednictwem policja prosi ewentualnych świadków o kontakt z najbliższym komisariatem lub pod numerem alarmowym 997.

Pożar domu przy ul. Wyspiańskiego
Pożar budynku przy ul. Wyspiańskiego - sytuacja z godziny 20:00 · fot. czytelnik Michał


Miejsce zdarzenia: Czechowice-Dziedzice, ul. Wyspiańskiegoinformacji.

aka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.