czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 2738

Dziś kolejna niedziela, w trakcie której nie zrobimy zakupów

Za nami:

Dziś, podobnie jak tydzień temu, nie zrobimy zakupów w dużych sklepach i centrach handlowych. To kolejna niedziela marca, w trakcie której obowiązują nowe przepisy ograniczenia handlu.

Reklama

lidl
Jutro kolejna niedziela, w trakcie której nie zrobimy zakupów · fot. pless.pl


Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ograniczenie handlu w niedziele jest ważnym społecznie zagadnieniem.

- Może prowadzić do wzmocnienia więzi społecznych, szczególnie rodzinnych. Wśród osób zatrudnionych w handlu istotną grupę stanowią kobiety-matki, a niedziela to często najbardziej dogodny moment na spędzenie czasu z dziećmi i rodziną. Wolna od pracy niedziela daje wszystkim członkom rodziny możliwość wspólnego odpoczynku i przywraca jej pierwotny sens związany ze świętowaniem tego dnia - informuje MRPiPS.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2018 każdym miesiącu, handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można tylko w 4 niedziele w roku.

kalendarz
Niedziele wolne od handlu w 2018 roku · fot. mpips.gov.pl

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.