Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 14510

Parkowanie na deptaku. Radni wnoszą o zmiany w oznakowaniu

W lutym na sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach dwóch radnych poruszyło temat fragmentu ulicy Słowackiego, jedynego deptaku w mieście. Radny Bartłomiej Fajfer apelował do burmistrza, aby doprowadzić możliwość parkowania pojazdów na czas zakupów już od wczesnych godzin porannych. Kazimierz Ubrański zwrócił natomiast uwagę na problem samochodów, które zastawiają deptak przez cały dzień.

Ulica Słowackiego - 09.03.2018 · fot. czecho.pl


Wjazd w ulicę Słowackiego od ulicy Kolejowej możliwy jest tylko w godzinach 9.00-17.00. Dodatkowo kierowcy, którzy postanowią wjechać na deptak, mogą zaparkować samochód na maksymalnie jedną godzinę. Niestety wielu z nich nie stosuje się do znaków i pozostawia pojazdy na cały dzień.

- Tam nie ma już gdzie przejść, bo wszędzie stoją tylko samochody. Byłem za tym, żeby udostępnić to miejsce kierowcom do parkowania, ale bez przesady. Rozumiem, że ktoś podjeżdża do sklepu, robi zakupy i odjeżdża, ale tam niestety zrobił się regularny parking dla osób, które opuszczają Czechowice-Dziedzice i wracają wieczorem. Trzeba się jakoś nad tym zastanowić, bo to nie jest parking, tylko deptak - mówił na sesji radny Kazimierz Urbański.

Ulica Słowackiego - 09.03.2018
Ulica Słowackiego - 09.03.2018 · fot. czecho.pl


W tym samym temacie wypowiedział się wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Bartłomiej Fajfer zwrócił uwagę na fakt, że zakaz ruchu, który obowiązuje między godziną 17.00 a godziną 9.00, dyskryminuje drobnych przedsiębiorców.

- Ten zakaz jest krzywdzący dla przedsiębiorców. Nie może być tak, że powstały u nas wielkie centra handlowe, a sklepy z tradycją zostały odcięte od możliwości dojazdu klientów w godzinach porannych. Dla przykładu - jak ktoś chce jechać rano po pieczywo, to tego nie zrobi, bo zakaz obowiązuje do godziny 9.00. Istniejące oznaczenie należy zmienić, bo nie możemy ograniczać możliwości handlu w godzinach porannych. Uważam także, że myśl radnego Kazimiera Urbańskiego jest słuszna, bo też zaobserwowałem, że ludzie zostawiają samochody i jadą pociągiem do pracy - mówił na sesji radny Bartłomiej Fajfer, który uważa, że zakaz ruchu na ulicy powinien być uchylony już od godziny 5 rano.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej dodał, że razem z radną Magdaleną Kubik i radnym Januszem Uszokiem wystąpią do burmistrza z oficjalną interpelacją w tej sprawie.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.