czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2018
  • wyświetleń: 2978

Co zrobić w przypadku napotkania rannego zwierzęcia?

Każdego roku coraz więcej dzikich zwierząt ulega wypadkom drogowym. Do zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt dochodzi bardzo często w miejscach, które wcześniej stanowiły naturalne ostoje tych zwierząt. Tereny zurbanizowane to dla dzikich zwierząt labirynt, w którym bardzo trudno im się poruszać. Zachowajmy więc szczególną uwagę przejeżdżając w rejonie miejsc oznakowanych "Uwaga dzikie zwierzęta".

Zaobserwowane przypadki rannych dzikich zwierząt należy zgłosić do: Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach lub Straży Miejskiej.

Przyjęte zgłoszenie zostanie przekazane przez pracowników Urzędu Miejskiego lub Straży Miejskiej do Leśnego Pogotowia w Mikołowie lub do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Mysikrólik" w Bielsku-Białej w celu odpłatnego udzielenia pomocy poszkodowanym zwierzętom. Wyżej wymienione Ośrodki podejmują interwencje po otrzymaniu potwierdzonego zgłoszenia od wyżej wymienionych służb.

Należy pamiętać, aby samodzielnie nie udzielać pomocy rannym zwierzętom z uwagi na istniejące zagrożenie np. pogryzienia, kopnięcia. Duże ranne zwierzęta mogą być niebezpieczne dla człowieka.

W przypadku kiedy mieszkaniec podejmie interwencję na własną rękę i dostarczy ranne zwierzę do Ośrodka lub Lecznicy dla zwierząt bez uzgodnienia z właściwymi służbami (Straż Miejska lub Urząd Miejski), będzie zmuszony pokryć koszty opieki nad tym zwierzęciem zgodnie z cennikiem obowiązującym w danym Ośrodku lub Lecznicy.

Ranne zwierzęta można zgłaszać pod numerami telefonu:
  • Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa - tel. 32 214-71-00 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego),
  • Straż Miejska - tel. 32 215-54-92 lub 986.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.