Wiadomości

  • 25 marca 2018
  • wyświetleń: 2807

Przeszliśmy z czasu zimowego na letni - czy po raz ostatni?

Dzisiaj w nocy odbyła się zmiana czasu z zimowego na letni, zatem spaliśmy o godzinę krócej. Do czasu zimowego powrócimy w ostatnią niedzielę października.

zegar, budzik, czas
Dziś w nocy wskazówki zegarów przesuwaliśmy z godz. 2.00 na 3.00. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Zmiana czasu z zimowego na letni obowiązuje w całej Unii Europejskiej i ma miejsce w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października. Początkiem roku Parlament Europejski przyjął jednak rezolucję, w której wezwał do przeprowadzenia szczegółowej oceny zmiany czasu i jeśli to konieczne, do zmiany przepisów. Być może więc czeka nas nowelizacja dyrektywy w tej sprawie.

W Polsce też toczy się dyskusja na temat zasadności zmiany czasu. W Sejmie już w zeszłym roku zgłoszony został projekt ustawy autorstwa PSL, mówiący o rezygnacji ze zmiany czasu na letni i zimowy. Mimo, że został on jednogłośnie poparty przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych, nie jest dalej procedowany. Najpierw konieczna jest zmiana dyrektywy UE.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.