Wiadomości

  • 29 marca 2018
  • 2 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 18699

Gmina nie kupi Pałacu Kotulińskich. Burmistrz wytłumaczył dlaczego

W kwietniu odbędzie się licytacja Pałacu Kotulińskich wraz przyległym do zabytku zespołem parkowym. Gmina nie zamierza odkupować wyremontowanego obiektu.

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich · fot. Halina Adamiec


Przypominamy, że licytacja zespołu pałacowo-parkowego przy ulicy Zamkowej w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się 18 kwietnia. Cena wywoławcza wynosi 5,2 mln złotych netto. Więcej o licytacji nieruchomości pisaliśmy w artykule "Pałac Kotulińskich na sprzedaż! Aukcja odbędzie się w kwietniu!".

Na marcowej sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Bartłomiej Fajfer zapytał burmistrza, czy gmina zamierza podjąć działania w celu ewentualnego nabycia Pałacu Kotulińskich wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zaproponował, aby w zabytkowym budynku powstało muzeum.

Loading...


- Z powodów formalnych na dzień dzisiejszy zakup jest niemożliwy. Z powodów finansowych ten zakup byłby nieuzasadniony - poinformował burmistrz Marian Błachut.

Gospodarz Czechowic-Dziedzic przypomniał, że za kadencji poprzedniego burmistrza, pałac został sprzedany przez gminę za 600 tysięcy złotych. Ponadto Marian Błachut oznajmił, że muzeum ma powstać w wyremontowanym dworcu kolejowym. Gmina zamierza wydzierżawić od spółki PKP ponad 1500 metrów kwadratowych powierzchni.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.