czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 13559

Przy dworcu powstanie centrum handlowe. Będzie czynne w niedziele

Prima aprilis:

Przy dworcu kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach powstanie olbrzymia galeria handlowa. Będzie ona bezpośrednio połączona z zabytkowym budynkiem i również w niej będą sprzedawane bilety kolejowe. Tym samym inwestor chce ominąć zakaz handlu w niedzielę.

Reklama

Dworzec
Przy dworcu kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach powstanie galeria handlowa. Będzie czynna również w niedziele. · fot. naddachami.pl


Wprowadzony w ostatnich tygodniach zakaz handlu w niedzielę sprawił, że właściciele sieci dużych galerii handlowych szukają sposobów, by nowy przepis ominąć. Tak stało się na przykład w Gdańsku, gdzie Galeria Metropolia zmieniła się w... dworzec i chwali się licznymi odwiedzinami klientów w niedziele, w czasie gdy inne sklepy pozostają zamknięte.

Tym szlakiem pragnie pójść przedsiębiorca, chcący zainwestować w czechowicki dworzec. Obiecał całkowite sfinansowanie prac remontowych na dworcu zgodnie z wytycznymi konserwatora, o ile nad torami będzie mógł dobudować galerię handlową z ponad 70 punktami handlowymi i usługowymi. Miał już kontaktować się w tej sprawie z ministerstwem i spółkami kolejowymi, które są skłonne zgodzić się na takie rozwiązanie. W najbliższych dniach ma również spotkać się z władzami gminy, a potem zwołać konferencję prasową, na której poznamy szczegóły przedsięwzięcia.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że poza kasami biletowymi i wieloma sklepami, w tym: popularnymi markami odzieżowymi, z artykułami dla dzieci, z kosmetykami i ze sprzętem rtv/agd, na miejscu funkcjonować będzie całodobowa apteka, kino oraz duża strefa gastronomiczna z kuchniami z wielu zakątków świata. Inwestor chce, by miejsce to było nie tylko centrum przesiadkowym, ale także stało się rozrywkową wizytówką regionu.

Przedsiębiorca zapewnia, że mieszkańcy nie muszą się obawiać, że po otwarciu centrum miasta się zakorkuje. Obiecuje parking na dachu, w którym osobno będzie wydzielona powierzchnia dla robiących zakupy i miejsca postojowe dla korzystających z pociągów.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.