czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2006
  • wyświetleń: 3438

Nocny pościg w Czechowicach

Reklama

Dzisiejszej nocy policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali 24-letniego mieszkańca Czechowic, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ucieczkę przed policyjnym pościgiem, spowodowanie kolizji, a także inne liczne wykroczenia drogowe.

Około godziny 2.30 funkcjonariusze patrolujący ulicę Kolejową zauważyli, że kierujący pojazdem marki Honda na widok radiowozu celowo wyłączył światła mijania. Po chwili gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Zupełnie nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania się. Jechał z prędkością 150 km/h wąskim ulicami - Towarową i Słowackiego, ignorując wszelkie znaki drogowe.

Kiedy wjechał na ulicę Barlickiego utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, znak drogowy i zatrzymał się na środku jezdni. Z pojazdu wyszli dwaj młodzi mężczyźni.

Kierowcą okazał się Dominik K., u którego badanie alkomatem wykazało zawartość przeszło 2 promili alkoholu. Dodatkowo kierowca w ogóle nie posiadał prawo jazdy. Wraz z nim zatrzymano pasażera Hondy 22-letniego Wojciecha Sz., który także był nietrzeźwy - miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

W piątek o losie pijanego kierowcy zadecyduje Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

źródło: policja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.