czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4346

Msza o poszanowanie świętości życia i złożenie przysięgi duchowej adopcji

Za nami:

Bp Roman Pindel 9 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przewodniczyć będzie Mszy św. w kościele pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach. Uroczysta liturgia, połączona z deklaracją przyjęcia dziecka w akcie duchowej adopcji, będzie najważniejszym punktem diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia.

Reklama

Diecezjalny Dzień Świętości Życia, Żywiec
Diecezjalny Dzień Świętości Życia odbędzie się w kościele pw. św. Barbary. · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Podczas Mszy część osób wypowie po raz pierwszy lub odnowi słowa przyrzeczenia modlitwy w ramach adopcji dzieci poczętych. Biskup udzieli także indywidualnego błogosławieństwa matkom - z dziećmi lub oczekującym narodzin potomstwa, oraz kobietom modlącym się o dar macierzyństwa.

- Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się z pasterzem naszej diecezji o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji - zachęcił ks. Tomasz Gorczyński, duszpasterz rodzin w diecezji bielsko-żywieckiej.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1998 roku. Zachęcał do tego Jan Paweł II, który w obronie życia poczętego pisał m.in. w encyklice Evangelium vitae z 25 marca 1995 r: "Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota" (EV 61).

Dzień Świętości Życia oficjalnie przypada 25 marca - w Zwiastowanie Pańskie, ale ponieważ w tym roku była to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia, przeniesiono na 9 kwietnia.

Diecezjalny Dzień Świętości Życia

aka, BM / czecho.pl
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.