czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2018
  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 7064

PiS chce zmniejszyć pensje burmistrzów i ich zastępców

W czwartek na konferencji prasowej lider Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że ministrowie i sekretarze stanu przekażą pieniądze z nagród na cele charytatywne. Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że PiS złoży projekt obniżenia pensji poselskich i wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców.

Reklama

błachut, kołoczek, mrowiec
PiS chce zmniejszyć pensje burmistrzów i ich zastępców · fot. czecho.pl


- Przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ministrowie konstytucyjni i sekretarze zdecydowali się na przekazanie nagród na cele charytatywne. Zostanie przedstawiony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, polityka nie jest dla bogacenia się, tylko po to, by służyć społeczeństwu. - Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzana. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać to, przychylamy się do tej decyzji. Będziemy ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny. Dobro publiczne to dobro Polaków - oznajmił.Podkreślił, że jeśli ktoś nie poprze rozwiązań dotyczących obniżenia pensji polityków, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej i na dalszy udział w polityce.

- Chcemy wprowadzenia nowych limitów dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców, zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa Spółek Skarbu Państwa - zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zarobki prezydentów, burmistrzów czy wójtów kształtuje rozporządzenie Rady Ministrów, które ustala maksymalne limity. Pensje zależą od wielkości danego miasta czy gminy. To radni ostatecznie decydują o tym, jaką pensję przyznać prezydentowi, burmistrzowi czy wójtowi. Średnio gospodarze miast i gmin zarabiają około 11-12 tys. złotych brutto.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.