czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4083

[ZDJĘCIA] Pożary suchych traw w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

W miniony weekend strażacy z OSP Lipowiec dwukrotnie gasili pożary suchych traw w Czechowicach-Dziedzicach.

Pożar suchych traw przy ulicy Cienistej - 07.04.2018 · fot. OSP Lipowiec


Do pierwszego z pożarów doszło w sobotę wieczorem przy ulicy Cienistej. W akcji gaśniczej zarośli uczestniczyły dwa zastępy OSP Lipowiec. Dzień później strażacy z Lipowca dwoma zastępami udali się do pożaru traw przy ulicy Krzywej. W akcji gaśniczej brał również udział zamiejscowy posterunek Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz zangażowanie sił straży pożarnej, której pomoc może być potrzebna w innych sytuacjach - to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw.

Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. Ziemia na "wypaleniskach" wbrew temu, co sądzą zwolennicy wypalania traw staje się jałowa. Ogień hamuje asymilację azotu z powietrza oraz proces gnicia pozostałości roślinnych, które tworzą urodzajną warstwę gleby.

ab / czecho.pl, źródło: OSP Lipowiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj