czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6515

Piotr Beczała laureatem operowego Oscara w kategorii najlepszy śpiewak

Piotr Beczała podczas gali w londyńskim teatrze Coliseum otrzymał statuetkę "International Opera Awards" w kategorii najlepszy śpiewak! Tenor pochodzący z Czechowic-Dziedzic był po raz czwarty nominowany do tej nagrody.

Reklama

piotr beczała
fot. FB Piotr Beczała


- Jestem ogromnie zaszczycony, że otrzymałem nagrodę International Opera Awards w kategorii najlepszego śpiewaka. Chciałbym podziękować jury International Opera Awards 2018 za uznanie, mojej rodzinie i przyjaciołom za ciągłą zachętę i inspirację, a moim fanom za lojalne i nieustające wsparcie. To Wy dajecie mi siłę do pracy oraz dążenia do doskonałości - poinformował Piotr Beczała na swoim Facebooku.

Piotr Beczała śpiewa tenorem lirycznym. Pochodzący z Czechowic-Dziedzic Piotr Beczała jest lirycznym tenorem operowym. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina.

Po studiach wyjechał do austriackiego Linzu, gdzie na scenie Landestheater stawiał pierwsze kroki na profesjonalnej scenie operowej. Jest stałym gościem najważniejszych scen operowych świata w Monachium, Wiedniu, Mediolanie i Nowym Jorku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.