Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3530

Przebudowa ulic Czyża i Bronowskiej droższa niż zakładano

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej 4426S ul. Bronowska i ulica Czyża. Obie oferty znacząco przekraczają kwotę, jakie powiat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

6 kwietnia poznaliśmy oferty na przebudowę ulic Bronowskiej i Czyża w gminie Czechowice-Dziedzice. W postępowaniu przetargowym wzięły udział dwie firmy. Spółka STRABAG Infrastruktura Południe wyceniła zadanie na 13,82 mln złotych. Nieznacznie droższą ofertę zaproponowała spółka EUROVIA Polska - 13,92 mln zł.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. To 7,85 mln zł brutto. Władze powiatu i gminy zabezpieczyły na ten cel po niespełna 4 mln złotych.

Pieniędzy na inwestycję miało być więcej, lecz nie udało się pozyskać dofinansowania z "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych". Projekt trafił na listę rezerwową.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.