Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4891

[ZDJĘCIA] I Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn OSP

W sobotę 7 kwietnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach, rozegrano I Gminny Turniej Piłki Nożnej drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, organizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

I Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn OSP - 07.04.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Pomysłodawcą organizacji turnieju oraz twórcą jego regulaminu był prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach Krzysztof Szary. Propozycję tą jako przyszłą imprezę cykliczną zaakceptował zarząd oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach, a burmistrz Marian Błachut zgodził się objąć zawody swoim patronatem. W ten sposób strażacy ochotnicy naszej gminy, po gminnym turnieju piłki siatkowej, rozgrywać będą już dwie cykliczne zespołowe imprezy sportowe w ciągu danego roku, ponieważ zakładając na podstawie udziału drużyn oraz akceptacji formy rozgrywek i ogólnego zadowolenia uczestników z organizacji pierwszych zawodów, turniej halowej piłki nożnej również powinien przyjąć się do corocznej organizacji.

Gospodarzem i bezpośrednim organizatorem I edycji turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna Czechowice przy wydatnej pomocy radnego Rady Miejskiej i przewodniczącego Zarządu Osiedla "Tomaszówka" Janusza Uszoka oraz inspektora ds. przeciwpożarowych Urzędu Miejskiego Marcina Dzikiego. Wszystkie drużyny, sędziego głównego oraz pozostałych uczestników przywitał oraz oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wiceprezes zarządu oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach Tadeusz Kapias w obecności członka prezydium zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej Zbigniewa Waloszczyka. Główny organizator Krzysztof Szary dokonał prezentacji poszczególnych drużyn, Sędziego głównego oraz zapoznał zawodników z przyjętym regulaminem oraz organizacją i punktacją rozgrywek.

Do rozgrywek zgłoszono 5 drużyn z terenowych jednostek OSP gminy: OSP Czechowice, OSP Dziedzice, OSP Ligota, OSP Lipowiec i OSP Zabrzeg. Z przyczyn organizacyjnych w tegorocznym turnieju nie mogła wziąć udziału drużyna OSP Bronów, ale liczymy, że w roku przyszłym dołączą do pozostałych i II turniej rozegrany zostanie już przy komplecie drużyn z gminnych terenowych jednostek OSP.

Wg przyjętego regulaminu każda drużyna w 5-osobowym składzie zagrała spotkanie z każdą z pozostałych drużyn i tym sposobem rozegrano łącznie 10 pojedynków, gdzie drużyny rozegrały ich po cztery Pojedynki między drużynami rozgrywano w dwóch 10-minutowych połowach, zakładając wyłonienie z każdego pojedynku zwycięzcy. W przypadku remisu, bezpośrednio po pojedynku, następowała kolejka po trzy rzuty karne. Za wygrany pojedynek drużyna otrzymywała 3 pkt, a za przegrany punkty nie były przydzielane. O kolejności zajętych miejsc decydowała łączna ilość zdobytych punktów, a przy równej ich ilości uzyskany stosunek bramek. W turnieju strzelono 73 bramki.

Po zaciętych oraz twardych pojedynkach, bezkonkurencyjna okazała się drużyna OSP Czechowice, która wygrała wszystkie swoje pojedynki i drużyna ta zdobyła Puchar Burmistrza w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czechowice-Dziedzice. Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęły drużyny z odpowiednio większą ilością punktów. Bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami OSP Czechowice i OSP Lipowiec zakończył się wynikiem remisowym i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, co niewątpliwie miało decydujący wpływ na zajęcie I i II miejsca w turnieju. Zaproszenie do sędziowania wszystkich pojedynków turnieju przyjął pan Wojciech Kudrys - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6.

Końcowa klasyfikacja "I Halowego Turnieju Piłki Nożnej drużyn OSP Gminy Czechowice-Dziedzice pod Patronatem Burmistrza Miasta Czechowice-Dziedzice" przedstawia się następująco:
1. OSP Czechowice
2. OSP Lipowiec
3. OSP Ligota
4. OSP Dziedzice
5. OSP Zabrzeg

Oprócz klasyfikacji drużynowej regulamin zawodów przewiduje również współzawodnictwo o tytuł króla strzelców turnieju. W tegorocznej edycji najwięcej bramek zdobył Łukasz Chudziec z OSP Czechowice, który trafił do bramki 10 razy, a kolejne miejsca w tym współzawodnictwie zajęli: Łukasz Szary z OSP Czechowice z 7 trafieniami i Jacek Szary z OSP Lipowiec oraz Leszek Bieńko z OSP Ligota z 6 trafieniami.

Wręczenia pucharów za zajęte 3 pierwsze miejsca i dla króla strzelców oraz pamiątkowych dyplomów za udział w turnieju dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic, zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Marian Błachut w asyście Janusza Uszoka Radnego i Przewodniczącego Zarządu Osiedla "Tomaszówka" oraz Krzysztofa Szarego Prezesa OSP Czechowice.

Zbigniew Waloszczyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.