czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 września 2006
  • wyświetleń: 827

Akcja szczepienia lisów

W dniach od 25 do 30 września na obszarze województwa śląskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja, która jest kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych, będzie prowadzona z sześciu samolotów. Będą one wykładać szczepionki z wysokości około 200 metrów. Szczepionki zostaną wyłożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach.

Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych kostek. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie szczepionek z ziemi. Lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą już kostki. Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie wolno wyprowadzać na tereny niezabudowane zwierząt domowych.

ups / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.