Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2018
  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8629

Plac tańszy niż zakładano. Trzy firmy zainteresowane budową

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na budowę placu miejskiego przy ul. Niepodległości, na którym stanie odbudowany Pomnik Wolności. Okazało się, że wszystkie oferty były niższe niż zakładali czechowiccy urzędnicy.

Koncepcja programowo-przestrzenna pomnika Wolności · fot. materiały przetargowe


11 kwietnia dokonano otwarcia ofert, które zostały złożone w przetargu na zadanie pn. "Budowa placu miejskiego przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach".

Najdroższą ofertę, opiewającą na kwotę 837 tys. złotych, złożyło konsorcjum firm Ziobro S.C. - Zakład Robót Budowlanych Ryszard Ziobro. Na 639 tys. złotych wybudowanie placu miejskiego wyceniła firma Marmator z Bierunia. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Akro z Czechowic-Dziedzic - 487 tys. zł.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach poinformował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 1,22 mln złotych brutto, zatem najtańsza oferta jest 2,5 raza tańsza niz zakładali urzędnicy.

Przypominamy, że plac zostanie wykonany z płyt betonowych o rozmiarach 75x50 cm i 25x25 cm w kolorze grafitowym i szarym. Powierzchnia całkowita utwardzenia terenu płytami betonowymi wynosi 795 m2. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano nasadzenia niskich drzew, kwiatów i trawników. Na miejscu zostaną zamontowane również elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, maszty flagowe, kraty pod drzewa).

plac wolności
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


W czasie przewidzianym na realizacje przedmiotu zamówienia realizowany będzie zakres prac związanych z budową Pomnika Wolności. Wyłoniony w przetargu na budowę placu wykonawca zostanie zobowiązany jest do czasowego udostępnienia wydzielonej części placu budowy w terminach uzgodnionych z wykonawcą pomnika, w celu wykonania fundamentu i bryły pomnika oraz montażu elementów rzeźbiarskich.

Plac powinien być gotowy do 12 października 2018 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.