Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2018
  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 7005

[ZDJĘCIA] Powiatowy konkurs kulinarny szkół gimnazjalnych

W dniu 18 maja w ZSTiL odbył się IV Powiatowy Konkurs Kulinarny, w którym brali udział uczniowie gimnazjum.

Powiatowy konkurs kulinarny szkół gimnazjalnych w ZSTiL - 18.05.2018 · fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


Tegoroczny konkurs nosił tytuł "Kurczak z pomysłem". Jego celem było rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych wśród młodzieży, promowanie w środowisku zawodów gastronomicznych oraz zachęcanie do korzystania z różnych źródeł informacji po to, aby z bardzo znanych i często wykorzystywanych surowców wykonać zupełnie nowe, smaczne i zdrowe potrawy. Do konkursu przystąpiły dwuosobowe zespoły gimnazjalistów z Czechowic - Dziedzic, Dankowic, Ligoty i Zabrzega.

Zadanie polegało na wykonaniu dowolnej potrawy z wykorzystaniem mięsa drobiu. Konkurs odbywał się w pracowni gastronomicznej, gdzie na przygotowanych stanowiskach uczestnicy wykonywali potrawy wg samodzielnie opracowanych receptur kulinarnych. Oceniano min. walory organoleptyczne potraw, poprawność procesu produkcyjnego, pracochłonność i stopień trudności, oryginalność i innowacyjność. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali przy tym , że potrawy z drobiu w zestawieniu z różnymi surowcami mogą być bardzo atrakcyjne. Jury w składzie: Krystyna Kurek i Maria Tyc z trudem wyłoniło zwycięzców, gdyż wszystkie potrawy były oryginalne, kusiły wyglądem, zapachem i oczywiście smakiem.

A oto zwycięzcy i ich potrawy:
1. Zuzanna Norymberczyk, Wiktoria Śliwka z Gimnazjum im. Ludmiły i Adolfa Kalicińskich w Dankowicach za potrawę "Kurczak niespodzianka"
2. Przemysław Dłubis, Lidia Damaz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Czechowicach-Dziedzicach za potrawę "Kurczak tradycyjny i nowoczesny"
3. Gabriela Błasiak, Katarzyna Kopeć z Zespołu Szkół w Ligocie za potrawę "Faworki z kurczaka z pieczonymi ziemniakami"

Organizacją i przebiegiem konkursu zajmowały się: Helena Puskarczyk i Wioletta Kosińska z udziałem uczniów z klasy 1TI.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Obsługę gości zapewnili uczniowie klasy 3 WK pod kierunkiem Pani Ewy Bielewicz. Ponadto wspierali nas: Hurtownia "Papirus z Czechowic-Dziedzic", Lidl Sp. z o.o.

Helena Puskarczyk, Wioletta Kosińska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.