Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3921

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie bierze udział w Wojewódzkim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie promowanie czytelnictwa oraz kreowanie mody na czytanie.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Małgorzata Mola


Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz klasy 4-7; składa się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Na etapie szkolnym chętni uczniowie mieli za zadanie przeczytać przynajmniej po sześć książek z podanej listy oraz wypełnić testy dotyczące treści danych lektur. Koordynatorem tego etapu w naszej szkole była p. Małgorzata Mola.

Po zdobyciu sześciu sprawności uczniowie przystąpili do napisania testu eliminacyjnego do półfinału powiatowego z treści podanej wcześniej książki. Trzej uczniowie z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali największą ilość punktów w eliminacjach, wzięli udział w półfinale jako drużyna.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Małgorzata Mola


Powiatowy półfinał konkursu odbył się 12 kwietnia 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Uczniowie klas 1-3 rozwiązywali test dotyczący treści książki "Oto jest Kasia", natomiast uczniowie klas 4-7 odpowiadali na pytania dotyczące treści "Mikołajka".

Nasza drużyna z klas młodszych w składzie: Miłosz Majcherczyk (1b), Maja Jarczok (3a) i Amelia Stołtny (3b) zdobyła II miejsce w powiecie bielskim.

Drużyna z klas starszych w składzie: Hanna Kłusek (4a), Piotr Jonkisz (4b) oraz Mateusz Czakoń (6) zdobyła miejsce I w powiecie i weźmie udział w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się 24 maja w Katowicach.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Małgorzata Mola


Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom życzmy powodzenia w zmaganiach finałowych. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów. Cieszymy się, że jest jeszcze wielu dorosłych i dzieci, które kochają książki i nie wyobrażają sobie życia bez dobrej lektury.

Małgorzata Mola

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.