Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3696

Spożywali alkohol na terenie przedszkola. Nagrał ich monitoring

W ubiegłym tygodniu obserwator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol na terenie Przedszkola Publicznego nr 8 przy ulicy M. Konopnickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej.

Gdy strażnicy weszli na teren przedszkola wówczas dwóch mężczyzn zaczęło oddalać się z miejsca. - Interweniujący na miejscu patrol przekazał drogą radiową drugiemu patrolowi rysopis mężczyzn i miejsce w którym się oddalili. Po chwili zostali ujęci przez drugi patrol Mężczyzn przewieziono do komendy straży miejskiej celem ustalenia danych osobowych - informuje straż miejska.

Jeden ze sprawców miał zachowywać się w sposób lekceważący w stosunku do funkcjonariuszy podejmujących interwencję. Za popełnione wykroczenie z art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi strażnicy nałożyli mandaty karne. Obydwaj mężczyźni skorzystali z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, dlatego sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Pszczynie. Do akt został zabezpieczony materiał z monitoringu miejskiego z miejsca popełnienia wykroczenia.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.