czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4540

Spalał śmieci i lekceważył strażników - teraz sprawa trafi do sądu

W dniu 14 kwietnia patrol straży miejskiej udał się po godzinie 14.30 na ulicę Partyzantów w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia mają być spalane odpady na powierzchni ziemi.

- Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono tlące się palenisko w którym spalane był odpady zielone, między innymi trawa oraz liście - relacjonuje straż miejska i dodaje, że zgodnie z obowiązującym prawem jest to odpad, który należy kompostować lub można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Prusa, o czym zastana osoba została poinformowana.

Właściciel posesji, a tym samym sprawca wykroczenia został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości celem ustalenia danych osobowych. - Sprawca oświadczył, że nie okaże patrolowi dokumentu tożsamości, gdyż robi sobie ognisko i smaży kiełbaski - opowiadają mundurowi.

W związku z lekceważącym podejściem do interweniujących funkcjonariuszy oraz popełnionego wykroczenia, a także z odmową okazania dokumentu tożsamości uprawnionemu organowi, którym jest także straż miejska, na miejsce został wezwany patrol policji.

- W trakcie oczekiwania na patrol policji mężczyzna w sposób ironiczny i z uśmiechem na twarzy lekceważył patrol i dorzucał w dalszym ciągu różnego rodzaju rzeczy do ogniska. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy policji mężczyzna oświadczył policjantowi "Panom pokaże dowód osobisty" - opisuje zdarzenie SM.

Funkcjonariusz policji poinformował mężczyznę, że będąc sprawcą wykroczenia, jego obowiązkiem było okazać dokument tożsamości strażnikom miejskim. Z uwagi na popełnione wykroczenia z art 191 ustawy o odpadach oraz art 65&2 kodeksu wykroczeń zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.