czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2668

[ZDJĘCIA] Harcerze z Czechowic-Dziedzic uczyli się pierwszej pomocy

"Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na Ciebie!"- to projekt, które realizowany był przez 1 Środowiskową Drużynę Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz" z Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice.

Projekt "Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na Ciebie!" · fot. Martyna Czylok


Fundusze na realizację działań projektu zostały pozyskane z programu Fundacji TESCO - "Decydujesz, pomagamy".

W ramach projektu odbył się kurs pierwszej pomocy dla harcerzy starszych. Wzięło w nim udział 16 osób z 1ŚDHS "Wachlarz" oraz PDH w Goczałkowicach-Zdroju. Kurs został przeprowadzony dzięki pomocy grupy Polskiego Czerwonego Krzyża w Czechowicach-Dziedzicach. Kursanci poszerzyli swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a także mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Na przełomie lutego i marca 2018 został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Czechowice-Dziedzice. Tematem była szeroko rozumiana pomoc. Uczestnicy wykazali się kreatywnością oraz talentem artystycznym Największą popularnością cieszył się on jednak w przedszkolach. Ostatecznie przyznano nagrody w 3 kategoriach wiekowych.

Kategoria 3-5 lat
I miejsce: Nikola Szatanik
II miejsce: Zofia Matura i Zofia Szewczyk
III miejsce: Oliwia Dudziak

Kategoria 6-8 lat
I miejsce: Maria Dzierza
II miejsce: Tomasz Zając
III miejsce: Lena Gniadek

Kategoria 9-12 lat
I miejsce: Julia Truss

Przeprowadzone zostały również zajęcia z pierwszej pomocy w Katolickiej Szkole Podstawowej, Szkole Podstawowej nr 7 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Uczniowie szkół nauczyli się, jak postępować w najbardziej powszechnych sytuacjach (krwawienia, złamania) ale również przećwiczono użycie AED (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego) oraz samą Resuscytację Krążeniowo Oddechową.

Dzięki projektowi udało się wpłynąć na problem wrażliwości społeczeństwa na drugiego człowieka. Poprzez kurs, a także warsztaty poszerzono wiedzę harcerzy oraz uczniów czechowickich szkół.

Autorzy tekstu: wyw. Mateusz Malina i sam. Martyna Czylok / www.1wachlarz.czechowice-dziedzice.zhp.pl

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.