Wiadomości

  • 28 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • wyświetleń: 10696

Są pierwsi najemcy w magazynach, które powstają przy DK-1

Są pierwsi najemcy w halach magazynowych, które powstają przy DK1. 7R podpisało umowy z JAS-FBG, Raben i DPD. Trzy firmy łącznie zajmą 14 tys. mkw. na terenie parku w Czechowicach-Dziedzicach. Powierzchnia magazynowa zostanie dostosowana do oczekiwań najemców.

7r
Wizualizacja hal magazynowych przy DK-1 · fot. materiały prasowe


7R Park Beskid, w skład którego wchodzą dwa magazyny o łącznej powierzchni około 29 tys. mkw. to jeden z najnowszych projektów dewelopera. Obiekty cechuje najwyższy standard oraz udogodnienia w postaci m.in. zwiększonego obciążenia ogniowego (powyżej 4 tys. MJ/m2 ), posadzki bezspoinowej z obciążeniem 5t/m2 , oświetlenia LED oraz destryfikatorów powietrza, które pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacyjnych ponoszonych przez najemców.

- Przy każdym projekcie wychodzimy naprzeciw wymaganiom klientów umożliwiając im optymalne wykorzystanie zajmowanej powierzchni. Także i tym razem wprowadziliśmy niestandardowe rozwiązania, m.in. zmieniliśmy układ magazynu kieszeniowego na magazyn typu cross-dock pod operacje firmy Raben. Z kolei na powierzchni przeznaczonej dla DPD najemca zainstaluje sorter w celu optymalizacji konfekcjonowania przesyłek. Obserwujemy duże zainteresowanie powierzchnią na terenie parku 7R Beskid, przede wszystkim ze względu na doskonałą lokalizację, którą doceniają największe firmy logistyczne. Między innymi dzięki temu obecnie już 50 proc. powierzchni jest skomercjalizowane - komentuje Joanna Ociepka - Wojciechowska, Leasing Manager 7R.

Operator logistyczny JAS-FBG po raz kolejny zdecydował się na współpracę z 7R. Oprócz części nowo powstającego obiektu na Śląsku firma wynajmuje już magazyn na terenie parku w Krakowie - Kokotowie.

- Kierując się dotychczasową dobrą współpracą z deweloperem oraz zapotrzebowaniem na zmianę lokalizacji i powierzchnię magazynową w rejonie Podbeskidzia zdecydowaliśmy się na rozszerzenie kontraktu i wynajem blisko 5 tys. mkw. Obiekt w Czechowicach-Dziedzicach poszerzy możliwości naszej spółki w zakresie logistyki kontraktowej - komentuje Daniel Chodukiewicz z JAS-FBG - i otworzy jeszcze bardziej na klientów z rejonu Podbeskidzia, umożliwiając cross - docking ich produktów adresowanych na południe Europy.

Raben oraz DPD to liderzy w swoich branżach, którzy na współpracę z 7R zdecydowali się po raz pierwszy. Firma Raben obecna na rynku ponad 85 lat, oferująca kompleksowe usługi logistyczne potrzebowała powierzchni dopasowanej do dystrybucji regionalnej. Zdecydowała się na wynajęcie prawie 4 tys. mkw. na terenie czechowickiego parku.

- Jesteśmy zadowoleni z udogodnień jakie zapewniło nam 7R. Budynek w systemie cross-dock, dodatkowe miejsca parkingowe dla ciężarówek oczekujących na załadunek, czy oświetlenie w systemie DALI umożliwią nam sprawną i maksymalnie efektywną pracę - mówi Małgorzata Kacyrz, Kierownik Oddziału Raben Logistics Polska w Czechowicach-Dziedzicach.

DPD Group to druga pod względem wielkości międzynarodowa firma kurierska dostarczająca 3 mln paczek dziennie. Ze względu na specyfikę działalności firma potrzebowała powierzchni magazynowej z ponadstandardową ilością doków, sortera służącego szybkiemu przeładunkowi oraz zwiększonej ilości miejsc parkingowych.

- Zdecydowaliśmy się na wynajęcie 5 tys. mkw. w parku 7R Beskid ze względu na dogodną lokalizację nieopodal granicy z Czechami i Słowacją, co usprawni transport międzynarodowy. Deweloper dopasował się do naszych wymagań zapewniając wszelkie niezbędne udogodnienia - komentuje Małgorzata Maj, Rzecznik Prasowy DPD Polska Sp. z o.o., PR Manager.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.