• 30 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3073

SP nr 3 w Ligocie najlepsza na Śląsku w tenisie stołowym dzieci!

W Bytomiu został rozegrany finał wojewódzki igrzysk dzieci w tenisie stołowym z udziałem 8 najlepszych drużyn szkolnych chłopców i dziewcząt. Wszyscy finaliści musieli zwyciężyć wcześniej w zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, a także ćwierćfinału i półfinału wojewódzkiego.

tenis
SP nr 3 w Ligocie najlepsza na Śląsku w tenisie stołowym dzieci! · fot. um.czechowice-dziedzice.pl

Ogromny sukces odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie zdobywając, po raz drugi z rzędu, tytuł Mistrzów Śląska, pewnie pokonując wszystkich swoich rywali wynikiem 3:0!

Drużyna dziewcząt SP 3 Ligota zdobyła srebrne medale, ulegając po bardzo zaciętym meczu finałowym Szkole Sportowej z Mysłowic 2:3. Jednocześnie obie nasze drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej.

Szkołę Podstawową nr 3 w Ligocie reprezentowali: Weronika Indeka, Małgorzata Hebda, Michał Gawlas i Paweł Polok.

Dobrego występu można było się jednak spodziewać, gdyż tydzień wcześniej tenisiści stołowi z Burzeja zwyciężyli w prestiżowym Memoriale im. Andrzeja Grubby na szczeblu wojewódzkim i awansowali do finału ogólnopolskiego imprezy w Sopocie.

VIII miejsce w memoriale zajęła drużyna z SP 1 w Ligocie: Natalia Gębczynska, Klaudia Jarczok i Michał Czernin.