czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2006
  • wyświetleń: 1433

Do Słowacji szynobusem?

Autobus szynowy do Czadcy w ramach przejazdu promocyjnego projektu „Przystanek Beskidy” wjedzie na peron... – komunikat tej treści obwieściła w ubiegły czwartek po godz. 10 spikerka na stacji Bielsko-Biała Główna – pisze Dziennik Zachodni.

Po chwili na stację wjechał nowoczesny szynobus. Do środka zaczęli wchodzić notable. Osób postronnych nie wpuszczono. W przyszłości tramwaj będzie woził wszystkich chętnych. Trasę ma rozpoczynać w Pszczynie albo Czechowicach-Dziedzicach, a kończyć w słowackim Martinie.

Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej od wielu miesięcy stara się o połączenie szynobusowe Polski i Słowacji. Początkowo pociąg mógłby kursować raz, dwa razy w tygodniu.

Mieszkańcy Podbeskidzia mogliby wybrać się na zakupy na Słowację albo do ciepłych źródeł, a w zimie na narty. Jeżeli byłoby zainteresowanie, docelowo szynobus kursowałby częściej.

Wczoraj skład dojechał do Czadcy. Słowacy dotarli do tego miasta innym tramwajem z Martina. Na miejscu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z Polski i Słowacji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy regularna komunikacja na tej trasie.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.