Wiadomości

  • 4 maja 2018
  • wyświetleń: 10784

[ZDJĘCIA] Potrącenie dwóch pieszych na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju

W piątek około godziny 11.00 na przejściu dla pieszych na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju doszło do potrącenia dwóch osób. Szczęśliwie skończyło się jedynie na obrażeniach kolana u 44-latka i kostki towarzyszącemu mu 22-latka oraz kilku kwadransach stania w korku.

Potrącenie dwóch osób na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 4.05.2018 · fot. sid / pless.pl


Zdarzenia zanotowano przed południem, około 11.00 w rejonie skrzyżowania DK-1 z ul. Stawową, na tamtejszym przejściu dla pieszych. Na lewym pasie trasy biegnącej w kierunku Katowic, zostało potrąconych dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W pieszych uderzył samochód marki Opel Corsa , którym kierowała 33- letnia kobieta. Dlaczego nie zauważyła tych mężczyzn, w którym dokładnie miejscu znajdowali się piesi i jakie manewry wykonywała kierująca to, już wkrótce, wskażą wyniki postępowania. Póki co wiadomo jedynie, że kobieta była trzeźwa w chwili wypadku, do potrącenia doszło na lewym pasie jezdni, na przejściu dla pieszych i jeden z poszkodowanych doznał obrażenia kolana, a drugi kostki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Tuż po wypadku udzielono im niezbędnej pomocy medycznej i przewieziono do szpitala.

Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci drogówki, którzy m.in. ustalali świadków zdarzenia, zabezpieczali ślady i, w miarę możliwości, starali się upłynnić ruch samochodów. Podróżujący w tym czasie w kierunku Katowic kierowcy musieli jednak liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Ruch odbywał się bowiem tylko jednym pasem i został całkowicie odblokowany dopiero po kilkudziesięciu minutach.

Miejsce zdarzeniaBM, sid / czecho.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.