czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 maja 2018
  • wyświetleń: 3302

Pieniądze dla Czechowic na usunięcie skutków klęsk żywiołowych

20 kolejnych samorządów, w tym z Czechowic-Dziedzic, Bestwiny oraz Goczałkowic-Zdroju, otrzymało promesy na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Łączna kwota gwarancji przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji to prawie 12 mln zł. Pieniądze te samorządy przeznaczą na odbudowę oraz remonty zniszczonych dróg, ulic i mostów.

Promesy dla samorządów na realizację zadań związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych - 04.2018 · fot. Urząd Wojewódzki


Z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda oraz wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza promesy odebrali przedstawiciele 13 samorządów subregionu południowego - Bestwiny, Brennej, Czechowic-Dziedzic, Czernichowa, Goczałkowic-Zdroju, Krzyżanowic, Porąbki, Skoczowa, Węgierskiej Górki, Wilamowic, Żywca oraz powiatów bielskiego i pszczyńskiego. Pozostałym 7 gminom gwarancje wręczył w siedzibie Oddziału Zamiejscowego ŚUW w Częstochowie wicewojewoda Mariusz Trepka. W subregionie północnym promesy gwarancyjne trafiły do Blachowni, Ciasnej, Dąbrowy Zielonej, Irządza, Koniecpola, Lelowa i Niegowej.

Wcześniej z rąk wojewody Jarosława Wieczorka gwarancje finansowe otrzymali już przedstawiciele 23 jednostek samorządu terytorialnego z regionu. Dzięki temu do gmin i powiatów województwa śląskiego trafiły promesy o łącznej wartości blisko 40 mln zł.

BM / czecho.pl, źródło: Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.