Wiadomości

  • 4 maja 2018
  • 5 maja 2018
  • wyświetleń: 17137

[WIDEO, FOTO] Mandat albo przejażdżka na symulatorze zderzeń

Policjanci z bielskiej drogówki w piątek od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję „Pasy”. Jej celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy mają zapięte pasy. Złapani na gorącym uczynku przed południem w Bielsku-Białej mieli szczęście. Mogli wybrać: mandat albo wypróbowanie symulatora zderzeń.

Akcja "Pasy": mandat albo przejażdżka na symulatorze zdarzeń - 4.05.2018 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Podczas działań prowadzonych wspólnie z przedstawicielami bielskiego WORD-u policjanci wykorzystali specjalny symulator zderzeń. - Pokazujemy, co się z nami dzieje podczas wypadku- mówił Marcin Szarek z bielskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zapięte pasy to większa szansa na krótszą rehabilitację, a nawet na życie! - Kierowca tira, który miał wypadek na drodze S-1 w marcu tego roku wypadł z kabiny, bo nie miał zapiętych pasów. Mężczyzna zmarł - mówiła mł.asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki.

Przypominamy, że za jazdę bez pasów grozi mandat w wysokości 100 zł oraz 2 punkty karne. Jednocześnie za pasażerów odpowiada kierowca, więc oprócz mandatu otrzyma 4 punkty karne. Za to samo wykroczenie może zostać ukarany pasażer. Jeśli dziecko jest nieprawidłowo przewożone, to mandat wynosi 150 zł i aż 6 punktów karnych.

Akcja „Pasy” trwała do godziny 22.00.

BM, sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl, KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.