Wiadomości

  • 6 maja 2018
  • wyświetleń: 6004

Hiszpańscy nauczyciele z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

W kwietniu Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach gościł grupę 3 nauczycieli z partnerskiej szkoły hiszpańskiej Instituto de Educacion Secundaria la Creueta w Onil.

Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicac
Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicach - 04.2018 · fot. ZSTiL


W trakcie 5-dniowej wizyty Hiszpanie przede wszystkim obserwowali, jak pracują polscy nauczyciele. Poznali polski system edukacyjny, zobaczyli wyposażenie ZSTiL: pracownie przedmiotów zawodowych, zaplecze sportowe, bibliotekę. Odwiedzili też Walcownię Metali "DZIEDZICE" - miejsce praktyk uczniów ZSTiL.

Hiszpańscy nauczyciele w ZSTiL
Hiszpańscy nauczyciele w ZSTiL · fot. ZSTiL


Hiszpańscy nauczyciele byli też w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, gdzie spotkali się z członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisławem Piętą. Była to okazja do wymiany doświadczeń na temat systemów edukacji, warunków kształcenia w szkołach technicznych i zawodowych oraz sposobów zarządzania oświatą w obu krajach.

Goście zwiedzili również zamek w Pszczynie, Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kraków. Zarówno polscy jak i hiszpańscy nauczyciele wyrazili chęć kontynuowania współpracy obu szkół.

Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicac
Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicach - 04.2018 · fot. ZSTiL

Grażyna Skęczek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.