Wiadomości

  • 7 maja 2018
  • wyświetleń: 5060

Foto-dnia: kościół Św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach

Czechowickie budynki sakralne to bez wątpienia jeden z najciekawszych zabytków w naszym mieście. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy zdjęcie kościoła Św. Katarzyny.

zdjecie
Kościół Św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Michał Żak


Kościół parafialny pw. Św. Katarzyny to najstarszy i najcenniejszy zabytek w mieście. Pierwsza drewniana sakralna budowla w tym miejscu istniała już w 1447 r. W latach 1722-1729 zaczęła się budowa kościoła murowanego ufundowana przez właściciela Czechowic Franciszka Karola Kotulińskiego i proboszcza Walentego Antoniego Martiusa. Kościół pw. Św. Katarzyny to kościół jednonawowy, późnobarokowy, z barokową amboną, ołtarzami, cennymi rzeźbami i obrazami np. z siedemnastowiecznym obrazem "Pożegnanie Piotra i Pawła".

Zrobiłeś inne, ciekawe zdjęcie? Prześlij je do redakcji za pomocą formularza wyślij-info. Najlepsze zdjęcia opublikujemy na łamach portalu czecho.pl.

Foto-dnia

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.