Wiadomości

  • 10 maja 2018
  • 13 maja 2018
  • wyświetleń: 11664

Powstała nowa koalicja. Wystartują w wyborach samorządowych

Na Podbeskidziu powstała nowa koalicja, która wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

Konferencja prasowa koalicji Twój Samorząd - 07.05.2018 · fot. bielsko.info


Koalicję "Twój Samorząd" tworzą partie polityczne: Normalny Kraj i Wolność, a także Stowarzyszenie Libertariańskie i Patriotyczny Ruch Wolnościowy.

W jesiennych wyborach samorządowych nowo powstała koalicja postanowiła wystawić listy do rad miejskich w Bielsku-Białej i w Czechowicach-Dziedzicach, a także do Rady Powiatu Bielskiego. "Twój Samorząd" planuje także objąć zasięgiem działania inne gminy oraz powiaty cieszyński i żywiecki.

- Do naszego projektu zapraszamy stowarzyszenia, organizacje, środowiska oraz osoby, którym bliska jest oddolna działalność, ponad podziałami. Zależy nam na udziale aktywnych obywateli naszego regionu, szanowanych i cieszących się zaufaniem lokalnej społeczności. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy pragną zbudować realną alternatywę dla obecnej rzeczywistości politycznej, a także myślą o nowej jakości w polityce. Wszystkim chętnym proponujemy wspólny start w nadchodzących wyborach samorządowych - mówił na konferencji Dariusz Piechaczek, członek zarządu stowarzyszenia Patriotyczny Ruch Wonościowy.

Konferencja prasowa koalicji Twój Samorząd - 07.05.2018
Konferencja prasowa koalicji Twój Samorząd - 07.05.2018 · fot. bielsko.info


Ciagle nie wiadomo, czy do koalicji "Twój Samorząd" przystąpi Kukiz'15. Zaproszenie do wspólnego startu w wyborach zostało już wystosowane. - Rozmowy z Kukiz'15 prowadzimy od kilku miesięcy. Kwestia decyzji jest po stronie Kukiz'15. Nie ukrywamy, że z Kukizem nam po drodze, bo mamy bardzo podobne poglądy - oznajmił Bronisław Foltyn z Wolności.

W jesiennych wyborach samorządowych koalicja "Twój Samorząd" planuje także wystawić kandydatów na burmistrza Czechowic-Dziedzic i prezydenta Bielska-Białej. - Teraz jest za wcześnie, żeby mówić o nazwiskach. Wcześniej chcemy przeprowadzić prawybory - mówił Czesław Czapiga ze stowarzyszenia Patriotyczny Ruch Wolnościowy.

Kandydat na burmistrza z 2014 roku, który w poprzednich wyborach otrzymał niespełna 5. procent poparcia, jest zdania, że można lepiej rządzić Czechowicami-Dziedzicami, niż robi to burmistrz Marian Błachut. - My jesteśmy nastawieni wolnościowo. Widzimy większą role mieszkańców, a w Czechowicach-Dziedzicach jest pewnego rodzaju blokada. Zależy nam na tym, żeby w radzie była świeża krew. W Czechowicach-Dziedzicach obserwujemy takie zjawisko, że bardziej emeryci rządzą gminą a nie młodzi - dodaje Cezary Czapiga.

20 maja 2018 r. "Twój Samorząd" organizuje w Bielsku-Białej otwartą Konwencję Samorządową, na którą zapraszają mieszkańców, stowarzyszenia i organizacje z terenu Podbeskidzia. Konwencja Samorządowa odbędzie się 20 maja 2018 o godz. 18.00 w Klubie Miasto, Pl. Mickiewicza 2, 43-300 Bielsko-Biała.

Loading...

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.