Wiadomości

  • 13 maja 2018
  • wyświetleń: 2266

Nowa książka o św. Andrzeju Boboli - patronie naszego miasta

Staraniem Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, ukazała się nowa pozycja książkowa, autorstwa Jerzego Gizy pt. "Śladami św. Andrzeja Boboli po Czechowicach-Dziedzicach."

Książka ukazuje się w przededniu 80. rocznicy przywiezienia relikwii Świętego do Dziedzic - 11 czerwca 1938r.- kiedy to na dzisiejszym Placu Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza święta. Książka prezentuje wydarzenia, które odbyły się prawie 80 lat temu w naszym mieście, informacje historyczne wzbogacone są licznymi zdjęciami. Jest także wiele reprodukcji prac artystycznych (rysunki, rzeźba, malarstwo na szkle, origami, etc) poświęconych Świętemu, jego życiu i męczeństwu.

Książka ma ma 220 stron i jest dostępna w cenie 38 złotych w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic (budynek MDK) oraz w Księgarni na Lesisku w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Kolejowa 7.

Książka będzie prezentowana i dostępna do kupienia w dniu 18 czerwca podczas wykładu Jacka Cwetlera i Jerzego Gizy o św. Andrzeju Boboli - Patronie Miasta Czechowice-Dziedzice.

Śladami św. Andrzeja Boboli po Czechowicach-Dziedz

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.