czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2006
  • wyświetleń: 1404

DZ: Baby są potrzebne

Dziennik Zachodni: Niech zarząd Kompanii Węglowej wyda pieniądze na inwestycje zamiast płacić nam za odejście z pracy - mówią pracownice kopalni Brzeszcze-Silesia. W projekcie nowego programu dla górnictwa Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby płacono pracownikom tzw. powierzchni odprawy za odejście z pracy.

- Chcemy tu pracować. Nie chcemy znaleźć się na marginesie życia - mówią kobiety, które w kopalni przepracowały najczęściej ponad 20 lat.

- Weźmiemy pieniądze i zostaniemy na bruku. Tak jak górnicy, którzy skorzystali z jednorazowych odpraw w czasie rządów AWS - mówi Urszula Wilgosiewicz. - No bo kto zatrudni kobietę po czterdziestce?

Wilgosiewicz wie co mówi. W Czechowicach-Dziedzicach padł przemysł. Młode dziewczyny po studiach nie maja czego tu szukać. A co dopiero panie w wieku powszechnie uznawanym przez pracodawców za mało atrakcyjny? - Nikogo nie zmuszamy do odejścia - mówi Zbigniew Madej, rzecznik prasowy KW.

- Rzeczywiście, Kompania nikogo nie zmusza. Ale można stworzyć takie warunki pracy, że ciężko będzie wytrzymać - mówią kobiety. Z wyliczeń Kompanii wynika, że w jej 17 kopalniach na powierzchni pracuje o około 2 tys. osób za dużo.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.