czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • wyświetleń: 2478

Święto Patrona Miasta: jubileuszowa wystawa na placu Jana Pawła II

W czwartek 10 maja na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach stanęła Plenerowa Wystawa Jubileuszowa, związana z 80. rocznicą sprowadzenia do Czechowic-Dziedzic relikwii św. Andrzeja Boboli - Patrona Miasta. To zapowiedź zbliżających się obchodów jubileuszu.

Wystawa, św. Andrzej Bobola
Święto Patrona Miasta: jubileuszowa wystawa na Placa Jana Pawła II · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut zaprasza na uroczystości związane z przypadającą w tym roku 80. rocznicą sprowadzenia do naszego miasta relikwii św. Andrzeja Boboli. Andrzej Bobola jest Patronem Czechowic-Dziedzic od 1999 roku, a relikwie męczennika znajdują się w kościele oo. Jezuitów pw. św. Andrzeja Boboli. 80 lat temu - 11 czerwca 1938 roku - relikwie kanonizowanego wówczas Andrzeja Boboli dotarły na ziemię cieszyńską i specjalny pociąg ze srebrnym sarkofagiem wjechał na dworzec kolejowy w Dziedzicach. Uroczystość ta była wielką manifestacją patriotyczno-religijną.

By uczcić tamte wydarzenia Gmina Czechowice-Dziedzice organizuje uroczyste obchody jubileuszu, których kulminacyjnym punktem będzie Święto Patrona Miasta, zaplanowane na niedzielę 20 maja.

Bobola

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.