czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2018
  • wyświetleń: 1658

Głosowanie na lokalne inicjatywy społeczne w regionie

Mieszkańcy regionu, w tym i Czechowic-Dziedzic, mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco "Decydujesz, pomagamy", nad którym patronat objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Tesco, Decydujesz Pomagamy
Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne! Akcja pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Trampolina BB", Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie "Podobamisietu".

Liczy się każdy głos!


Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na - ich zdaniem - najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Czechowicach-Dziedzicach i okolicach w głosowaniu udział biorą:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Trampolina BB"

Talerz, kubek, wisiorek, wazon - czy każdy wie jak są wykonane? Stowarzyszenie "Trampolina BB" wie jak je stworzyć, a do nauki zaprasza innych! Projekt to cykl warsztatów ceramicznych w których instruktorami będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Instruktorzy pokażą i nauczą jak pracować z gliną. Warsztaty będą odbywać się w różnych placówkach na terenie miasta, a każdy uczestnik będzie mógł wykonać i zabrać do domu swoją pracę.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy Bielsko-Biała

Autyzm jest samotną wędrówką przez życie. Towarzystwo chce, aby podopieczni - dzieci, nastolatki i dorośli z autyzmem nauczyli się wędrować z innymi: wolontariuszami i przyjaciółmi. Nordic Walking - to wspólne wędrowanie, szansa na kontakt osób z autyzmem ze światem zewnętrznym, na wzajemne poznanie, zrozumienie, akceptację i sympatię. Nordic Walking - to przyjemność, ruch, radość, ale także kontakt z innym, trochę odmiennym człowiekiem.

Stowarzyszenie "Podobamisietu"

Projekt "Zawodnicy na dzielnicy" to włączenie dzieci i młodzieży na kilku osiedlach Bielska-Białej w uprawianie sportu. W tym zebrane zostaną drużyny: piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, aby upowszechnić te formy sportu w zorganizowany sposób na dostępnych boiskach miasta. Do działania zaangażowana zostanie grupa trenerów, aby rozgrywki miały profesjonalny przebieg. Na koniec odbędzie się "Dzień ze sportem" w formie pikniku, w ramach którego zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie.

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.