czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2006
  • wyświetleń: 1138

Turystyka - wspólna sprawa

Turystyka - wspólna sprawa


W październiku rozpoczynają się w województwie śląskim konferencje otwierające pierwszy
w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej „Turystyka – wspólna sprawa”. Konferencje przedstawią cele i założenia projektu. W programie konferencji jest również prezentacja możliwości współpracy w turystyce oraz propozycji regionalnych produktów turystycznych.

Projekt "Turystyka - wspólna sprawa" jest realizowany w województwie śląskim od sierpnia 2006r. Jest to pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej. Skorzystać z niego mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów, które wspierają rozwój turystyki, takich jak: organizacje przedsiębiorców i pracodawców.

Celem projektu jest poprawa konkurencyjności branży oraz podniesienie kwalifikacji osób pracujących w turystyce. Służy temu wielki program szkoleń. Program szkoleń obejmuje:
tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. we współpracy różnych podmiotów działających na jednym obszarze, różne zagadnienia związane z zarządzaniem produktem i przedsiębiorstwem turystycznym,
języki obce.

Wśród tematów szkoleń są m.in.: rozwój turystyki w regionie dzięki współpracy partnerskiej, skuteczny marketing turystyczny, źródła finansowania projektów turystycznych. W ramach szkoleń językowych do wyboru są cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Każdy uczestnik może skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych w zakresie tematów omawianych na szkoleniach.

Oferta projektu to nie tylko szkolenia i doradztwo. W ramach projektu powstaną grupy partnerskie, składające się z przedsiębiorców, samorządowców oraz organizacji działających w branży – wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki. Ich zadaniem jest tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w ścisłej współpracy partnerów w danym regionie.

Grupy partnerskie będą miała szansę skorzystać z pomocy w zakresie promocji swojego produktu w ramach konkursu „Turystyka – wspólna sprawa” oraz Pakietu Promocji Produktu.

Szczegółowe informacje o konferencjach i całym projekcie można znaleźć na stronie www.tws.org.pl class=dodaj target=_blank>www.tws.org.pl.

Regionalne Biuro Projektu „Turystyka Wspólna Sprawa” dla województwa śląskiego mieści się przy Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 9, tel/fax. 032/4471714, e-mail: slaskie@tws.org.pl.

---------------------------------

Konferencje odbędą się w godzinach 10.00-16.15
(rejestracja od 9.00):

Najbliższe konferencje:

27 października 2006r.
Katowice, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
ul. Jordana 18

7 listopada 2006r.
Bielsko-Biała, Parkhotel Vienna
ul. Bystrzańska 48

8 listopada 2006r.
Częstochowa, Aula Politechniki Częstochowskiej
(Wydział Zarządzania), al. Armii Krajowej 19, sala WZ2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.