Wiadomości

  • 23 maja 2018
  • wyświetleń: 2914

VIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady"

16 maja pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Pana Mariana Błachuta w Szkole Podstawowe nr 1 w Ligocie odbył się po raz ósmy już konkurs czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady".

VIII Gminny Konkurs Czytelniczy:"Szlakiem Jeżycjady"
VIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady" · fot. Renata Okrzeszowska, Agata Biela


Zgromadził on wiernych od lat fascynatów twórczości Małgorzaty Musierowicz, ale i nie zabrakło takich uczestników, którzy po raz pierwszy weszli na drogę poznańskiej sagi. W tym roku drużyny biorące udział w konkursie miały za zadanie zapoznać się z kolejnymi częściami powieści : "Dziecko piątku", "Nutria i Nerwus", "Córka Robrojka". Zadanie to wykonały doskonale, o czym świadczył poziom przygotowania i zacięta rywalizacja - konieczna bowiem okazała się dogrywka.

VIII Gminny Konkurs Czytelniczy:"Szlakiem Jeżycjady"
VIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady" · fot. Renata Okrzeszowska, Agata Biela


Nas - organizatorów konkursu cieszy fakt, że młodzież sięga po literaturę niosącą wartości ponadczasowe, nieutylitarne, stawiające na pierwszym miejscu: miłość, przyjaźń, dobroć czy otwartość na drugiego człowieka. Mamy nadzieję,że konkurs przyczynia się do podniesienia poziomu czytelnictwa i motywuje do przemyśleń na temat tego, co w życiu ważne, istotne i wartościowe.

I miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Czechowic Dziedzic, II miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny z Bronowa, a miejsce III przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 7 z Czechowic - Dziedzic.

Renata Okrzeszowska, Agata Biela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.