Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 4783

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 ma Mobilną Ścieżkę Dydaktyczną

Mobilna Ścieżka Dydaktyczna powstała w ramach projektu "Arboretum Inspiruje", laureata konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii zorganizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A przy partnerstwie Fundacji Nasza Ziemia. Ścieżka składa się z tablic dydaktycznych, gier wielkoformatowych, puzzli i gry memory, które wędrują po szkołach i przedszkolach.

Mobilna Ścieżka Dydaktyczna w ZSP 2 - 05.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl, ZSP nr 2


Tegoroczna edycja przyrodniczego projektu "Arboretum Inspiruje" realizowanego w czechowickim ZSP nr 2 skupia się na dzieleniu się wiedzą z zakresu edukacji ekologicznej. W latach poprzednich szkoły i przedszkola przychodziły na zajęcia do przyszkolnego ogrodu. W tym roku to ogród przychodzi do nich. Zainteresowane placówki mogą wypożyczyć nieodpłatnie wybrane przez siebie elementy Mobilnej Ścieżki Dydaktycznej, a jest z czego wybierać.

W skład ścieżki wchodzą tablice dydaktyczne przeznaczone dla starszych uczniów dotyczą one 3 żywiołów (wody, ziemi i powietrza oraz ekologii). Dla młodszych dzieci przygotowano 2 wielkoformatowe gry przyrodnicze: "Las" i "Jezioro" oraz 2 komplety puzzli - "Eko -Świat" i "Łąka", a także memory - zwierzęta - również w rozmiarze XXL oraz Z jej wykorzystaniem prowadzą zajęcia w dogodnym dla siebie czasie i terminie.

Z zajęć edukacyjnych w wykorzystaniem tych innowacyjnych pomocy dydaktycznych skorzystały już 3 placówki z Bielska-Białej, a przed Mobilną Ścieżką jeszcze kilka zaplanowanych wizyt.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.