Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 9723

Śmiertelne potrącenie na torach. Ruch pociągów był wstrzymany

W czwartek, 24 maja pociąg relacji Bielsko-Biała - Warszawa potrącił śmiertelnie kobietę. Przez kilka godzin na kolei trwały utrudnienia.

Śmiertelne potrącenie na trasie Katowice-Tychy. Op
Śmiertelne potrącenie na trasie Katowice-Tychy - 24.05.2018 · fot. KMP Katowice


Do wypadku doszło około godziny 5.45 na stacji Katowice Piotrowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez pociąg relacji Bielsko-Biała - Warszawa. Niestety zginęła na miejscu. Obsługa pociągu była trzeźwa. Policjanci ustalają tożsamość kobiety.

Śmiertelne potrącenie na trasie Katowice-Tychy. Op
Śmiertelne potrącenie na trasie Katowice-Tychy - 24.05.2018 · fot. KMP Katowice


Obecni na miejscu policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów był wstrzymany. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

- Od godziny 10:45 przywrócono ruch pasażerski na obydwóch torach szlaku Tychy - Katowice Ligota. Stopniowo pociągi wracają do jazdy, mogą doznawać znacznych opóźnień ze względu na długi okres trwającej przerwy w ruchu. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy - podały Koleje Śląskie.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.