Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • 31 maja 2018
  • wyświetleń: 13576

[ZDJĘCIA] W nocy usunięto ciężarówkę, która wpadła do rowu

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, około godziny 3:00 w rejonie Kobióra na trasie DK-1. Na jezdni w stronę Tychów, samochód ciężarowy wypadł z trasy i wpadł do rowu. Pojazd leżał na boku. Chwilę po północy zamknięto ten fragment trasy. Utrudnienia w tym miejscu trwały do późnych godzin nocnych.

Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Kobiórze - 30.05.2018 · fot. MP / pless.pl


Wszystko wskazuje na to, że kierowca ciężarowej Scanii zasnął. Na szczęście nic groźnego mu się nie stało. Nad ranem na miejscu pracowała ekipa pomocy drogowej. Ich zadaniem było postawienie pojazdu na koła i wyciągnięcie na jezdnię. Jednak to nie było takie proste zadanie, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Podjęto kilka prób postawienia pojazdu na koła żeby rozpocząć przeładunek, ale zestaw nie dawał za wygraną. Sprawy nie ułatwiał bardzo podmokły teren. Pojazd znajdował się w grzęzawisku. Gdy udało się unieruchomić naczepę, częściowo przeładowano mięso. Dalsza część przeładunku nastąpiła w godzinach 18:00 - 22:00. Natomiast w godzinach 0:15 - 2:30 trwało wyciągnie zestawu z rowu. W czasie tych działań ruch na trasie DK-1 w stronę Katowic był całkowicie zablokowany. Policjanci wytyczyli objazdy. W organizacji ruchu pomagali strażacy ochotnicy.

Akcja wyciągania zestawu z rowu - 31.05.2018 · fot. sid / pless.pl


AKTUALNA SYTUACJA:

  • Godzina 2:40 - Droga została odblokowana. Ruch obywa się bez przeszkód lewym pasem ruchu. Rozbita ciężarówka jest właśnie podpinana do holownika pomocy drogowej. W ciągu najbliższej godziny droga zostanie w 100% udrożniona.


  • Godzina 00:15 - Droga w stronę Katowic została zamknięta! Rozpoczęła się akcja wyciągania pojazdu. Poinformujemy o otwarciu tego fragmentu trasy krajowej nr 1. Policja wytyczyła objazd tzw. "starą drogą na Katowice" (przez Mikołów). Będziemy informować o zakończeniu pracy pomocy drogowej w aktualizacji.


  • Godzina 22:00 - Początkowe informacje mówiły o tym, że wyciąganie ma nastąpić o godzinie 20:30, jednak ze względu na duże natężenie ruchu, ten termin został przesunięty. Droga niebawem ma zostać zamknięta, jednak dokładna godzina nie jest znana. Jesteśmy na miejscu zdarzenia i natychmiast poinformujemy o tym fakcie.


  • Godzina 10:00 - Oba pasy w stronę Katowic zostały odblokowane. Wstępnie do godziny 18:00-18:30 ruch będzie odbywać się bez przeszkód. Właśnie około godziny 18:00, planowo ma się rozpocząć przeładunek towaru i przez kolejne 3-4 godziny ruch będzie odbywać się tylko lewym pasem. W godzinach późno wieczornych, zamknięte na czas wyciągania ciężarówki będą dwa pasy w kierunku Tychów. Będziemy informować na bieżąco o aktualnej sytuacji.


Miejsce zdarzenia z dokładnością do 10-25 metrówaka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.