Wiadomości

  • 2 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6533

Sto roślin na Stulecie Niepodległości dla Przyszłych Pokoleń

Dzięki wygranej w Konkursie Grantowym Stowarzyszenia Ekologicznego #EKOUnia uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach mogli wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi posadzić 100 roślin na pamiątkę Stulecia Odzyskania Niepodległości dla Przyszłych Pokoleń podczas Pikniku Rodzinnego.

Sto nasadzeń na Stulecie Niepodległości dla Przyszłych Pokoleń - 05.2018 · fot. Zespół Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach


Sadzenie roślin było efektem prawie dwutygodniowej pracy nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły. Celem projektu było przywrócenie przestrzeni szkolnej walorów estetycznych i zbudowanie w przyszłości zielonych płuc dla przyszłego pokolenia. Stworzenie punktów zieleni pozwoli cieszyć się lepszą jakością powietrza, da wypoczynek oczom, a do tego - co szczególnie warto wskazać - da wsparcie owadom.

Pierwszym etapem było spotkanie z architektem krajobrazu p. Eweliną Brudek, która nieodpłatnie zaprojektowała teren przed szkołą. Kolejnym ogniwem było przygotowanie terenu. To był długi i trudny etap.

Dzięki uprzejmości Żwirowni Kaniów został wyrównany teren nową żyzną ziemią. Ogromne podziękowania składamy również na ręce p. Wojciecha Kapiasa, dzięki któremu efekt finalny będzie jeszcze długi czas cieszył nasze oczy. Dziękujemy również Państwu Anie i Grzegorzowi Bekas za piękne ławeczki, na których będzie można odpocząć i cieszyć oczy widokiem roślin. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Alicja Puzoń

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.