Wiadomości

  • 4 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4763

Palili na terenie szkoły, pod okiem kamery. Interweniowała straż

W dniu 1 czerwca po godzinie 21.00 obserwator monitoringu miejskiego straży miejskiej zauważył na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Studenckiej w Czechowicach-Dziedzicach cztery osoby palące wyroby tytoniowe.

- Robili to pod samą kamerą. Obserwator zwrócił szczególną uwagę na dwóch mężczyzn, którzy dziwnie się zachowywali. Rozglądali się w każdym kierunku, lecz nie przyszło im na myśl aby zajrzeć w górę, gdzie byli obserwowani przez obserwatora - opisuje zdarzenie straż miejska.

Jak podaje SM, gdy mężczyźni myśleli, że teren jest czysty i nikogo w pobliżu nie ma, to postanowili wyciągnąć białą kartkę ,w której znajdowała się nieznana substancja przypominająca tytoń. Po chwili jeden z mężczyzn wyciągnął szklaną "lufkę" i nabił nią tą substancją, a następnie razem palili.

- Na miejsce został skierowany patrol. Strażnicy idąc od tyłu zaskoczyli sprawców, którzy nie spodziewali się wizyty mundurowych - informują mundurowi.

Jak dowiadujemy się z relacji straży miejskiej, zastane osoby to dwaj młodzi mężczyźni oraz dwie kobiety. Na miejscu poinformowani zostali o powodzie interwencji, lecz jak twierdzili, że nie robili nic złego, a tym bardziej nie palili papierosów.

- Strażnicy poinformowali o nagraniu całego zajścia na kamerze znajdującej się nad ich głowami. Gdy się zorientowali, byli troszeczkę w szoku - komentują strażnicy.

Na miejscu nie stwierdzono u nikogo żadnych materiałów niedozwolonych. Przyznali się, że palili tytoń. Z uwagi na popełnione wkroczenie z art. 13 Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zastosowano wobec sprawców pouczenia, a także nakazano opuścić teren szkoły.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.