Wiadomości

  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4391

3. Forum Samorządów Uczniowskich w Czechowicach-Dziedzicach

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się 3. Forum Samorządów Uczniowskich, w którym wzięli udział przedstawiciele 13 szkół podstawowych naszej gminy.

3. Forum Samorządów Uczniowskich w Czechowicach-Dziedzicach - 06.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W imieniu gospodarzy gości, wśród których znaleźli się: Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek oraz Naczelnik Wydziału Promocji UM Grzegorz Wąsik, przywitała Dyrektor SP nr 6 Katarzyna Kieloch. Po raz pierwszy zebranie zgromadziło tak wielu uczestników, gdyż w latach wcześniejszych Forum dotyczyło tylko gimnazjalistów. Ideą tych spotkań jest wymiana doświadczeń pomiędzy działaczami i opiekunami samorządów uczniowskich oraz podejmowanie wspólnych, integrujących działań czy inicjatyw.

Dlatego też wszyscy przedstawiciele szkół najpierw zaprezentowali akcje i wydarzenia, które w mijającym roku szkolnym cieszyły się największą popularnością, były najciekawsze lub efektywne. Okazało się, że choć założenia działalności samorządów są we wszystkich szkołach podobne, w każdej z nich znalazło się przedsięwzięcie wyjątkowe i w ciekawy sposób zrealizowane. Podsumowując wystąpienia, Burmistrz Maciej Kołoczek zwrócił też uwagę na ważny aspekt działalności samorządów - przygotowanie do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i doskonalenie umiejętności publicznych wystąpień.

Dalszą częścią spotkania było zaprojektowanie gry planszowej "Od Renardowic do Świerkowic", której kolejne odcinki trasy zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół.

Zaangażowanie uczestników pozwala mieć nadzieję, że Forum zaowocuje świeżymi pomysłami w przyszłorocznej działalności szkół, będzie inspiracją do odważnego realizowania pomysłów i przyczyni się do zacieśniania współpracy.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.