czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6298

[ZDJĘCIA] Rodzinny Piknik w Zespole Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się cykliczny Piknik Rodzinny, podczas którego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.

Rodzinny Piknik w Zespole Szkół Specjalnych - 30.05.2018 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Sympatyczna i miła atmosfera, smaczne jedzenie, kiermasz, loteria, zabawa z didżejem, różnorodne konkursy z nagrodami, wszystko to sprawiło, że na pikniku było wspaniale i wesoło.

Grono pedagogiczne, rodziców i uczniów odwiedzili goście: starosta bielski Andrzej Płonka, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzata Chrząszcz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pedagogicznych, Rada Rodziców na czele z prezesem Stowarzyszenia "Pomoc Raduje" Rafałem Pająkiem oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "Felicitas" wraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Piknik otworzyła i gości powitała dyrektor Magdalena Sobieska - Leśniak.

Podczas spotkania w ramach projektu "100 nasadzeń na 100- lecie niepodległości dla przyszłych pokoleń" zasadzono 100 roślin na terenie przy szkole. Mogło się to wydarzyć dzięki wygranej w konkursie grantowym Stowarzyszenia Ekologicznego Eko - Unia. Rośliny w kolorystyce barw narodowych wspólnie zasadzili uczniowie, rodzice i zaproszeni goście, co zostało udokumentowane w szkolnej kronice.

- Celem projektu jest kształtowanie u dzieci właściwej postawy wobec środowiska i własnej Ojczyzny, a także przywrócenie przestrzeni szkolnej walorów estetycznych i zbudowanie w przyszłości zielonych płuc dla przyszłego pokolenia. Stworzenie punktów zieleni pozwoli cieszyć się lepszą jakością powietrza, da wypoczynek oczom, a do tego - co szczególnie warto wskazać - da wsparcie owadom - czytamy na stronie internetowej szkoły.

aka / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.