czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2018
  • 11 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3178

Czerwcowa korekta w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich

W niedzielę, 10 czerwca wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy. Zmiany wynikają z konieczności dostosowania się do prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Przy tej okazji wprowadzonych zostanie jednak również kilka istotnych nowości w ofercie.

Wakacyjne pociągi

Dodatkowe połączenia pojawią się pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce. W weekendy przybędą tutaj trzy pary pociągów, dzięki czemu turyści będą mieli większe możliwości korzystania z atrakcji tych dwóch miast. Ciekawa będzie także forma korzystania z połączeń, do przejazdów pociągami będzie bowiem uprawniać specjalna książeczka rabatowa wydawana wspólnie przez Wisłę i Ustroń dla wczasowiczów wnoszących opłatę klimatyczną. Dla osób, które nie będą posiadać kuponów rabatowych, obowiązywać będzie normalna taryfa.

Remontów ciąg dalszy

Ze względu na remonty prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na niektórych odcinkach pociągi będą musiały być zastąpione przez komunikację autobusową. Tego typu utrudnienia będą dotyczyć przede wszystkim linii S58 (Katowice - Cieszyn) na odcinku od Zebrzydowic do Cieszyna oraz na linii S5 (Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń), również w jej końcowym odcinku. W kilku wybranych dniach autobusy zastępcze będzie można spotkać również przy kursach w kierunku Wodzisławia i Raciborza.

W przypadku linii S58 zastępcze autobusy będą kursować za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn, przy czym pomimo przesiadki łączny czas podróży nadal będzie wynosił ok. 1,5h. Przyczyną przesiadki na autobus jest remont torów i innych obiektów infrastruktury rozpoczęty przez PKP PLK już podczas 2 kwartału. Będzie on trwać jeszcze co najmniej do 1 września.

Prace będą kontynuowane również na linii S5. Z tego względu od 10 czerwca do 23 sierpnia część pociągów na odcinku Bielsko-Biała - Żywiec zostanie zastąpiona przez autobusy. W kolejnej fazie remontów na tej linii - od 7 sierpnia do 1 września - zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać za wszystkie pociągi na odcinku Żywiec - Zwardoń, w związku z czym rowerzystom odradzamy wycieczki na tym odcinku, z uwagi na trudności w transportowaniu roweru autobusem.

Elfy za granicą

Wakacyjna korekta jazdy przyniesie również pewną zmianę w taborze wysyłanym do obsługi połączeń z czeskim Bohuminem. Od 10 czerwca na tą trasę wjadą bowiem Elfy 2 - czyli najnowsze pociągi we flocie. Ze względu na badania i formalności po stronie czeskiej proces otrzymania pozwoleń do obsługi połączeń transgranicznych dla nowych pojazdów trwał nieco dłużej niż początkowo zakładano. Niemniej jednak udało się go zakończyć, dzięki czemu od niedzieli Koleje Śląskie będą się prezentować "jak należy" za granicą. W niektórych przypadkach będzie można na tej trasie spotkać jeszcze EN57, to jednak będzie się stopniowo zmieniać, wraz z dostawami kolejnych Elfów 2.

Sprawdź zmiany przed podróżą

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego zachęcamy do dokładnego sprawdzenia rozkładu jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej w zakładce Rozkład jazdy. W przypadku pytań można również dzwonić na infolinię przewoźnika, pod numer 727-030-030.

BM / czecho.pl, źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.