czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3151

Kradzież roweru w Zabrzegu. Jednoślad nie był zabezpieczony

Dwa jednoślady zmieniły w ostatnich dniach swoich właścicieli. Pierwszy zniknął w Zabrzegu, drugi spod sklepu w Kozach. Właścicieli jednośladów prosimy o ostrożność! Najwięcej rowerów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

rower, policja
fot. KMP Bielsko-Biała


W Zabrzegu spod sklepu przy ulicy Czarnoleskiej w niedzielne popołudnie skradziono rower trekkingowy 'Exeter 28" o wartości 1000 zł. W Kozach przy ul. Bielskiej, przed sklepem zginął rower górski marki "Kross A6" koloru czerwonego o wartości 1000 zł. Oba rowery zostały pozostawione bez zabezpieczenia.

Policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia, nawet jeśli pozostawiamy rower tylko na moment. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować.

Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie Policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane.

Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. "drugiej ręki", okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.