Wiadomości

  • 12 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6408

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły i ulicy Ignacego Łukasiewicza

Kolejne imieniny Ignacego Łukasiewicza zgromadziły tych, którym bliskie są idee naukowca i filantropa będącego wzorem do naśladowania dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach - Dziedzicach.

Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza - 25.05.2018 · fot. Szkoła Podstawowa nr 6


Jak co roku, w oknach budynków położonych wzdłuż ulicy nazwanej jego imieniem i sąsiadujących ze szkołą, której patronuje, pojawiły się papierowe lampy naftowe symbolizujące odkrycie, zapał i pracowitość tego człowieka. Jednak początek obchodów, to zapalenie prawdziwej lampy przez p. dyrektor Katarzynę Kieloch.

Wszystkim zgromadzonym na uroczystości uczniowie zaprezentowali program oparty na czechowickich podaniach. Spektakl "Czarna pani powraca" był efektem projektu edukacyjnego: "Czy gimnazjalista jako artysta może zaistnieć w przestrzeni publicznej ?" Tekst legendy stał się dla uczniów klasy 2c pretekstem do rozważań o współczesnych zagrożeniach. Drugi pokaz był możliwy dzięki współpracy z Izbą Regionalną, dzięki której uczniowie klasy 7a mogli wykorzystać nieznany dotąd tekst " O chłopie, co diabła okpił". W trakcie pokazów artystycznych towarzyszyła nam szkolna grupa taneczna "Twist". Koordynacją artystyczną zajmowały się panie A. Chmielniak i L.Paluch.

Znalazł się też czas na konkurs dla gości, który polegał na odgadnięciu sentencji zawierającej myśl związaną z działalnością Ignacego Łukasiewicza. Słowa: "Żyj, czyniąc coś, co będzie trwać dłużej niż samo życie" były podsumowaniem tegorocznych wspomnień dotyczących patrona. Zwycięzcy, oprócz słodyczy, zostali nagrodzeni piosenką Marka Grechuty w wykonaniu ucznia kl. 7 - Dawida Skrbeńskiego.

Wyjątkowymi gośćmi, jak zwykle, byli harcerze z czechowickiego Hufca, którzy przygotowali bogaty zestaw gier i zabaw adresowanych do dzieci. Teren ogrodu wokół szkoły zamienił się w miejsce atrakcji nie do powtórzenia w domu.

Gwiazdą wieczoru był zespół Three Generations, którego perkusistką jest Emilia Lubecka - uczennica klasy 7. Występ był nie tylko porcją muzyki i dobrej energii, ale też podkreśleniem ważności więzów rodzinnych łączących członków grupy.

Święto Patrona to okazja do serdecznych spotkań uczniów, pracowników szkoły, absolwentów, rodziców, przedstawicieli samorządu i instytucji kultury oraz mieszkańców osiedla Tomaszówka. Miłym akcentem jest poczęstunek tradycyjnymi już ciastami - "Ignasiami" i "Honoratkami".

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości, dołączyli do wspólnego świętowania lub pomogli w jego uatrakcyjnieniu.

Organizatorzy: J. Gazda - Niemczyk, W. Czech, M. Brosz, J. Dudek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.