Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3300

Nowe pojazdy dla policji, jeden będzie służył w Czechowicach

W tym tygodniu odbyło się uroczyste przekazanie aż 4 nowych radiowozów marki Toyota Auris, które zasilą flotę bielskiej policji. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policja, radiowóz
Nowe pojazdy dla policji, jeden trafi do Czechowic-Dziedzic · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek 12 czerwca o godzinie 12:00 przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris dla śląskiej policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.

Uroczystego przekazania dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą oraz Przedstawicielem Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Przemysławem Drabkiem. Do bielskiej komendy trafiły 4 radiowozy, które odebrał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Nowe pojazdy zasilą tabor drogówki oraz komisariatów: w Czechowicach-Dziedzicach, Jasienicy i Kobiernicach.

Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.