Wiadomości

  • 17 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2165

Wyróżnienie dla starosty bielskiego, Andrzeja Płonki

W tym tygodniu w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo - Wyborczego starosta bielski Andrzej Płonka otrzymał tytuł Honorowego Członka Regionalnej Izby Gospodarczej.

Andrzej Płonka RIG
Wyróżnienie dla starosty bielskiego, Andrzeja Płonki · fot. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach


To prestiżowe wyróżnienie wręczono staroście bielskiemu w podziękowaniu za jakość współpracy z Izbą, inicjatywy, które przyczyniły się do jej rozwoju i miały udział w tworzeniu nowoczesnego wizerunku samorządu gospodarczego w Polsce. Tytułem tym uhonorowano także wójta gminy Jasienica Janusza Pierzynę.

Przypomnijmy, że starosta A. Płonka był laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Pro publico bono" w roku 2008. Wyróżnienia te przyznaje właśnie Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach co roku, od 1992 roku.

Podczas spotkania w dniu 11 czerwca wybrano nowego prezesa Izby, który zastąpił Tadeusza Donocika, przez 28 lat prężnie zarządzającego i kierującego Izbą. Nowym prezesem RIG-u został dotychczasowy wiceprezes Tomasz Zjawiony.

Nowy prezes poinformował media, że w swojej pracy zamierza akcentować networking i relacje wewnętrzne firm członkowskich, będzie wspierać innowacyjność i konkurencyjność przedsiębiorstw oraz rozwój młodych przedsiębiorców.

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.