Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5316

"Dobry Start" - realizacja programu w gminie Czechowice-Dziedzice

Wydział Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach będzie przyjmował wnioski i realizował świadczenie "Dobry Start".

pieniądze, bankonty, forsa, złoty, złotówki
"Dobry Start" - realizacja programu w gminie Czechowice-Dziedzice · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole (z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych) - bez względu na dochody. Świadczenie będzie przysługiwało w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do 20 roku życia, lub 24 roku życia w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wniosek o wsparcie mogą złożyć rodzice uczącego się dziecka, opiekunowie prawni lub faktyczni. Dokumenty będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę ministerstwa rodziny empatia.mrpips.gov.pl. oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Do tej formy składania wniosków szczególnie zachęcamy - będzie to gwarancją szybszej wypłaty świadczeń. Dotyczy to również wniosków o świadczenie wychowawcze 500+, składanych na okres zasiłkowy 2018/2019, które także można składać online od 1 lipca, razem ze świadczeniem ,,Dobry Start’’.

Wniosek o wyprawkę szkolną należy złożyć ostatecznie do 30 listopada, wniosek taki zostanie rozpatrzony i wypłacony maksymalnie do 2 miesięcy.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił specjalna infolinię pod numerem tel. 32/606 30 03 dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o świadczenie. Infolinia będzie działała do 31 sierpnia br. w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Świadczenia "Dobry Start" i ,"Rodzina 500 plus" są zwolnione od podatku. Nie podlegają egzekucji, ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Wyprawka nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy w Wydziale Świadczeń Społecznych oraz pod nr tel. 32/214 71 12 i 32/214 71 06, w godzinach pracy urzędu.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.